قوانین و مقررات

1 -ضوابط انصراف از خرید

1-1 مهلت انصراف از خرید کالاها 7 روز از زمان خرید میباشد.
2-1 انصراف از خرید به کالاهایی تعلق میگیرد که حتی از بسته بندی نیز باز و خارج نشده باشد. بدیهی است هر گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته بندی اولیه کالا یا ثانویه پلمپ، برچسب، نایلون، وکیوم و…. ضوابط انصراف از خرید را از بین خواهد برد .
3-1 درصورت رعایت شرایط انصراف از خرید و پس از هماهنگی با فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران ، خریدار میتواند نسبت به ارسال کالا از طریق پست پیشتاز و به آدرس دریافت کننده مورد نظر فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران اقدام نماید. پس از دریافت کالا توسط فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران وجه حداکثر ظرف مدت 24 ساعت به خریدار مسترد میگردد.
4-1 هزینه بسته بندی، ارسال و استرداد کالاهایی که مشمول انصراف از خرید میباشند بر عهده خریدار میباشد.
5-1 انصراف از خرید کالا برای مشتریان و مصرف کننده نهایی است و شامل فروش تجاری و همچنین فروش به همکاران نمی باشد.

2 – ضمانت هماهنگی مشخصات کالا با اطلاعات فنی سایت، سفارش ثبت شده و یا خصوصیاتی مثل رنگ کالا

1-2 چنانچه کالای ارسالی با اطلاعات فنی مندرج در سایت مغایرت داشته باشد یا اینکه خصوصیات کالای ثبت سفارش شده با کالای دریافت شده مطابقت نداشته باشد، باید حداکثر طی 24 ساعت از زمان دریافت کالا به واحد فنی اطلاع رسانی شود و کالا با هماهنگی واحد فنی و به آدرس مورد نظر این بخش مسترد شود.
2-2 هزینه ارسال و استرداد کالاهایی که اشتباها ارسال شده باشند با فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران میباشد.
3-2 در تمامی مواردیکه تشخیص وجود مغایرت در کالا بدون باز کردن بسته بندی اصلی کالا و از طریق کنترل مشخصات روی جعبه اصلی کالا امکانپذیر باشد، باید کالا در همان حالت و بدون استفاده یا باز کردن بسته بندی اصلی مسترد گردد. لذا لازم است خریدار قبل از باز نمودن بسته بندی اصلی کالا نسبت به انطباق مشخصات کالای دریافتی با سفارش ثبت شده در حد اطلاعات مندرج روی بسته بندی اصلی کالا اقدام نموده و در صورت مشاهده مغایرت قبل از باز نمودن بسته بندی کالا نسبت به هماهنگی با فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران جهت استرداد کالا اقدام نماید.
4-2 چنانچه مغایرت در خصوصیات باشد (مثلا به جای رنگ مشکی رنگ سفید ارسال شده باشد) همچنان شرایط بند 2-3 حاکم خواهد بود و لازم است کالا بدون هرگونه استفاده و دستکاری مسترد گردد. بدیهی است چنانچه کالا مورد استفاده قرار گیرد از ضمانت خارج می گردد.

3 – ضمانت سلامت سخت افزاری

1-3 آن دسته از اشکالات یا ایرادات فنی (سخت افزاری) که مشمول بندهای دیگر )مثل بند 3-2) با مهلت تست مشخص شده کمتر نمیباشند، باید حداکثر ظرف مدت 24 ساعت به فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران اطلاع داده شوند. بعد از مدت زمان مذبورکالا از شمول ضمانت سلامت سخت افزاری خارج می گردد.
2-3 مهلت تست سلامت ظاهری و فیزیکی فقط همان روز دریافت کالا می باشد و مواردی از جمله شناختن شبکه، برقراری ارتباط با محصول، آنتن دهی، سلامت ال سی دی و تاچ، پذیرش سیمکارت، سلامت در برقراری ارتباط، اینترنت گوشی و شارژ پذیری گوشی حداکثر 48 ساعت از زمان دریافت کالا توسط خریدار می باشد و لازم است در این بازه زمانی از برداشتن تمامی برچسبهای کالا خودداری گردد، در غیر اینصورت کالا از شمول مهلت تست سلامت خارج میگردد.
3-3 این ضمانت شامل مشکلات سخت افزاری دستگاه بوده و شامل اشکالات فنی و ظاهری مانند شکستن، آب خوردگی، خط و خش، ضربه دیدگی، استفاده و بکارگیری غیر معمول از کالا و کلیه مواردیکه در نتیجه استفاده نادرست از کالا توسط خریدار ایجاد شود، نمیگردد.

4-3 در طی مدت زمان تست سلامت سخت افزاری، خریدار در صورت مشاهده مشکل ابتدا مراتب را با بخش فنی فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران مطرح و پس از اخذ راهنمایی و دریافت تاییدیه استرداد و همچنین پس از تکمیل فرم استرداد کالا در سایت، کالای خریداری شده را همراه با کارتن یا جعبه اصلی و کلیه قطعات، تجهیزات و محتویات به همراه فاکتور فروش مربوطه از طریق پست پیشتاز به آدرس اعلام شده توسط بخش فنی ارسال می دارد. لازم بذکر است که هر گونه برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری بر روی جعبه اصلی کالا و یا مخدوش کردن آن امکان استفاده از ضمانت سلامت سخت افزاری را سلب خواهد نمود. لازم است که کالای مرجوعی به گونه ای بسته بندی ثانویه و ارسال گردد که در طی حمل به کالا و بسته بندی اصلی آن هیچ گونه آسیبی وارد نگردد، جهت اطمینان از این موضوع خریدار میتواند از همان بسته بندی ثانویه فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران (در صورت سلامت و امکان) یا بسته بندی مشابه آن استفاده نماید.

5-3 مسائلی از قبیل کیفیت ساخت سازنده، مشکلات نرم افزاری برنامه های کاربردی یا عدم پشتیبانی صحیح زبان و… جزء مشکلات محسوب نمیگردد.

4- روند بررسی فنی کالاهای مسترد شده

1-4 پس از دریافت کالا، بخش فنی کالای استردادی را با شرایط و ضوابط اعلامی تطبیق داده و چنانچه واجد شرایط عودت تشخیص داده شود و در صورت تایید وجود مشکل و عدم امکان رفع آن، نسبت به تعویض کالا و یا در صورت عدم موجودی نسبت به استرداد وجه اقدام می گردد. بدیهی است در مورد مشکلات سخت افزاری عودت کالا در صورتی است که امکان رفع مشکل وجود نداشته باشد.
2-4 در صورت تایید بخش فنی مبنی بر وجود مشکل درکالا هزینه های رفت و برگشت کالا بعهده فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران و در صورت عدم تایید بر عهده خریدار محترم خواهد بود.
3-4 ملاک عمل فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران در پذیرش و یا عدم پذیرش ایرادات فنی کالاهایی که دارای مهلت تست فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران هستند، فقط نظر کارشناسی بخش فنی فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران میباشد و در صورت تایید بخش فنی مبنی بر وجود نقص یا ایراد فنی در کالا، آن کالا مشمول ضمانت مربوطه خواهد بود و در صورت عدم تایید نقص یا ایراد فنی، کالای مربوطه مجدداً جهت خریدار ارسال خواهد شد.

 

5 -چگونگی استرداد کالا توسط خریدار

1-5 در صورت نیاز به استرداد کالا به هر دلیل، خریدار ابتدا مراتب را با بخش فنی  مطرح و پس از اخذ راهنمایی و دریافت تاییدیه استرداد و همچنین پس از تکمیل فرم استرداد کالا در سایت، کالای خریداری شده را همراه با کارتن یا جعبه اصلی و کلیه تجهیزات به همراه فاکتور فروش مربوطه از طریق پست پیشتاز و فقط به آدرس مورد نظر بخش فنی ارسال می دارد. در صورت ارسال ناقص لوازم، تجهیزات و مدارک کالا و بخصوص فاکتور فروش و یا آسیب به کالا و لوازم همراه آن، امکان استرداد کالا وجود نخواهد داشت.
2-5 استرداد کالا فقط در صورتی امکان پذیر است که به کالا و تمامی لوازم همراه کالا آسیبی وارد نشده باشد. بعبارت دیگر در صورت بروز اشکالات فنی و ظاهری مانند شکستن، آب خوردگی، خط و خش، ضربه دیدگی، استفاده و بکارگیری غیر معمول از کالا و کلیه مواردیکه در نتیجه استفاده نادرست از کالا توسط خریدار ایجاد شود، امکان استرداد کالا را از بین خواهد برد.
3-5 لازم بذکر است که هر گونه برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری بر روی جعبه اصلی کالا و یا مخدوش کردن آن امکان استرداد کالا را سلب خواهد نمود.
4-5 لازم است که کالای مرجوعی به گونه ای بسته بندی ثانویه و ارسال گردد که در طی حمل به کالا و بسته بندی اصلی آن هیچ گونه آسیبی وارد نگردد، جهت اطمینان از این موضوع خریدار میتواند از همان بسته بندی ثانویه فروشگاه ایمن انفورماتیک شرق ایران (در صورت سلامت و امکان) یا بسته بندی مشابه آن استفاده نماید.

6- استرداد وجه

6-1 در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، وجه حداکثر بمدت 24 ساعت پس از تایید بخش مربوطه به حساب خریدار واریز می گردد.

 

7- سو استفاده از محصولات

هر گونه سو استفاده به عهده کاربر یا مشتری میباشد و ایمن انفورماتیک شرق ایران (دیجی دوربین)  هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده نادرست از محصولات ندارد.