پشتیبانی سریع : ۰۹۱۵۷۰۴۴۴۰۴ – ۰۲۱۷۱۰۵۳۸۳۲ 

نقش دوربین مدارس در تامین آسایش و امنیت دانش آموزان در مدرسه

فرزندان بزرگترین دارایی والدین هستند و اهمیت به امنیت آن ها جزو مهم ترین مسائلی است که والدین به آن توجه می کنند. همچنین گذراندن چندین ساعت در مدرسه و داشتن آسایش و امنیت در این زمان مسئله مهمی است. نصب دوربین مدارس چند سالی است که در دنیا و حتی کشور ما باب شده و این وسیله می تواند جلوی بروز بسیاری مشکلات را بگیرد. در این مطلب در رابطه با اهمیت دوربین مداربسته مدارس صحبت کرده و می گوییم که چرا نصب آن در حال حاضر یک ضرورت به حساب می آید.

اهمیت دوربین مدارس

دوربین های مداربسته چه به صورت چشمی دیده شوند و یا از دید عموم پنهان باشند، در هر صورت بسیار پرکاربرد و لازم می باشند. این دوربین ها می توانند جلوی دردسرهای عمدی یا سهوی و یا اتفاقات تصادفی را بگیرند و مسئولین مدرسه می توانند در کمترین زمان ممکن به مسائل رسیدگی کنند.

کودکان بخشی از زمان روزانه خود را در مدرسه و مهدکودک سپری می کنند و داشتن آسایش در این مدت اهمیت غیرقابل انکاری دارد. از طرفی کودکان خاطی و یا بازیگوش گاهی دست به کارهایی می زنند که منجر به بروز خسارت در اموال مدرسه یا دردسر برای سایرین می گردد که دوربین مدارس می تواند برای این گونه مسائل نیز مفید واقع شود.

نصب دوربین مدارس در دستور کار دولت قرار گرفته و قرار است تمامی مدارس ایران به این ابزار مجهز شوند. با این وجود توصیه می شود مدیران مدارس به خصوص مدارس خصوصی نسبت به این مسئله اقدام کنند تا بتوانند رضایت خاطر والدین بیشتری را جلب کنند.

در ادامه این مطلب به طور مفصل به فواید نصب دوربین مدارس چه برای مربیان و مسئولین مدرسه و چه برای والدین اشاره می کنیم.

دوربین مدارس
دوربین مدارس در تمامی قسمت های مختلف مدرسه نصب می گردد.

نصب دوربین مدارس جهت حفظ امنیت و آرامش در مدرسه

دوربین های مداربسته مدارس با هدف برقراری آرامش و جلوگیری از اتفاقات خواسته یا ناخواسته نصب می شوند. این دوربین ها در خیابان اطراف مدرسه، راهروهای شلوغ مدرسه، نقاط کور، کارگاه ها، پارکینگ، سالن سرویس بهداشتی و … نصب می شوند.

با این وجود نصب دوربین در درون کلاس ها ممنوع اعلام شده و آن هم به این دلیل است که ممکن است تمرکز کودکان از درس منحرف شده یا کودک به دلیل اطلاع از وجود دوربین در کلاس دائم استرس داشته باشد.

کنترل ورود و خروج افراد به مدرسه

متاسفانه برخی از کودکان سابقه فرار از مدرسه را دارند و این موضوع همیشه از والدین آن ها پنهان است. حتی گاهی برخی از کودکان به والدین خود می گویند که در مدرسه حضور داشته اند اما به دلیل بلد نبودن درس به کلاس نرفته اند.

تمامی این مسائل با استفاده از دوربین مدارس قابل اثبات می باشند و با این کار، والدین به طور شفاف از فعالیت فرزندشان آگاه خواهند شد. همچنین وجود دوربین در ورودی های اطراف مدرسه می تواند اتفاقاتی از جمله سرقت دانش آموز را ثبت کرده و قابلیت پیگیری این اتفاقات را می دهد.

مسئولان مدرسه با نصب دوربین مدارس می توانند از ورود افراد متفرقه و خرابکاران به داخل مدرسه جلوگیری کنند و از بسیاری مسائل که ممکن است پیش آید جلوگیری کنند.

پیگیری خطاها

برخی از دانش آموزان بد رفتار، دائم به دنبال ایجاد دعوا و بحث هستند و ممکن است به سایر دانش آموزان آسیب برسانند. عدم وجود ناظم در آن مکان ممکن است باعث دردسر شود. اما با وجود دوربین به محض شلوغ شدن می توان به محل مراجعه و از بروز این مسائل جلوگیری کرد.

البته این موضوع هم وجود دارد که اگر دانش آموزی قصد آسیب رساندن به دانش آموز دیگری را داشته باشد یا بخواهد خطایی را انجام دهد، با دیدن دوربین های مداربسته  از عمل خود منصرف می شود چرا که دانش آموزان می دانند که در مقابل دوربین های مداربسته قرار دارند و همه رفتار و حرکات آن ها در حال نظارت می باشد.

دوربین مدارس
راهرو مدارس مکانی است که معمولا در آن درگیری هایی بین دانش آموزان ایجاد می شود و می توان در این مکان دوربین هایی نصب کرد.

کمک رسانی در شرایط امدادی

هنگام مواجهه با حوادث غیر مترقبه مثل زلزله یا آتش سوزی و … در مدرسه، دوربین مداربسته می تواند بسیار به ما کمک کند و در میزان تلفات و خسارت ها کاهش ایجاد کند.

مشاهده تصاویر دوربین مداربسته امکان بررسی مناطق خطرناک را امکان پذیر می کند و در صورتی که دانش آموزان در خطر باشند، می توان آن ها را به محیطی امن، راهنمایی کرد تا آسیب نبینند و از بسیاری صدمات به معلمان دانش آموزان و تجهیزات مدرسه جلوگیری به عمل آید.

جلوگیری از خسارت به اموال مدرسه

دانش آموزان می دانند که دوربین های مدرسه در همه نقاط قابلیت تشخیص آن ها را دارند و همین موضوع باعث می شود که به اموال مدرسه از جمله دیوار، میز و سایر وسایل آسیب نزنند. چرا که می دانند اعمالشان قابل پیگیری بوده و بایستی بابت کارشان خسارت بپردازند.

برخی از کودکان بازیگوش به دلیل سرگرمی یا لجاجت با دبیران سعی در آسیب رساندن به اتومبیل معملشان دارند و معلمان همیشه نگران این موضوع هستند. نصب دوربین مدارس این امنیت خاطر را برای آن ها ایجاد می کند که وسیله شان در امنیت کامل است و با خیالی آسوده به امر آموزش می پردازند.

تیم دیجی دوربین مجموعه ای از بهترین دوربین های مداربسته جهت استفاده در مدارس، منازل و … و همچنین دوربین های خودرو جهت حفظ امنیت خودرو را که شامل ده ها تنوع کیفیتی و قیمتی می باشند را فراهم کرده و شما می توانید جهت اطلاع از مشخصات و سفارش به فروشگاه دوربین های مداربسته و دوربین های تحت شبکه مراجعه کرده و دوربین مدارس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

نکات نگهداری خودرو

نگهداری از خودرو و نکات صحیح فنی یکی از دغدغه‌های اصلی مالکان خودرو می‌باشد؛ استفاده نادرست از اتومبیل سبب خراب شدن خودرو می‌شود به طور

ادامه مطلب »