پشتیبانی سریع : ۰۹۱۵۷۰۴۴۴۰۴ – ۰۲۱۷۱۰۵۳۸۳۲ 

راهنمای نصب دوربین دنده عقب خودرو

دوربین دنده عقب خودرو یکی از مهم ترین انواع دوربین های خودرو در بخش فروش می باشد. بیشتر کمپانی های مهم خودروسازی چندین سال است که دوربین خودرو به خصوص دوربین دنده عقب خودرو را به امکانات ماشین های خود اضافه کرده اند، اما متاسفانه در خودروهای ایرانی استانداردهای جهانی چندان رعایت نمی شود و در این خودروها دوربین دنده عقب خودرو وجود ندارد. ما در این مطلب راهنمای نصب دوربین دنده عقب خودرو را به شما آموزش می دهیم تا پس از خرید دوربین عقب خودرو بتوانید آن را به سادگی نصب و از پرداخت هزینه جداگانه برای نصب دوربین بپرهیزید.

راهنمای نصب دوربین دنده عقب خودرو

برای نصب دوربین دنده عقب خودرو لازم است که سه مرحله کار انجام دهید. اول اینکه دوربین را در محل مناسب در عقب خودرو نصب کنید. دومین مرحله در نصب دوربین دنده عقب خودرو سیم کشی از محل نصب دوربین به داخل کابین خودرو می باشد و آخرین مرحله نیز برقراری تصویر در مانیتور موجود در کابین خودرو می باشد. در ادامه راهنمای هر یک از مراحل عنوان شده را به صورت مجزا ارائه می دهیم.

برخی از دوربین های دنده عقب خودرو شامل دو یا سه لنز دیگر برای ضبط بخش جلوی خودرو یا دوربین داخل کابین خودرو نیز می باشند که برای نصب این دوربین ها نیز بایستی از راهنمای نصب مربوطه استفاده کنید. همچنین اکثر نمونه های این دوربین ها دارای قابلیت دید در شب دوربین خودرو می باشند که به کنترل بیشتر راننده در هنگام شب کمک می کنند.

برای مشاهده نمونه های این نوع دوربین ها می توانید به فروشگاه دوربین خودرو دیجی دوربین مراجعه کنید.

نصب فیزیکی دوربین

راهنمای نصب دوربین دنده عقب خودرو
نمونه ای از دوربین نصب شده در بالای پلاک خودرو

دوربین های دنده عقب معمولا در دونوع پایه دار و نگهدارنده فنری می باشند. برای نصب هر یک از این دوربین ها روش جداگانه ای وجود دارد.
برای نصب دوربین دنده عقب خودرو پایه دار می توان دوربین را در وسط قسمت بالای پلاک خودرو قرار داد و سیم های آن را نیز از محل سیم چراغ پلاک خودرو عبور داد سپس دوربین را با پیچهای خودکاری که در داخل بسته بندی دوربین وجود دارد بست نمود.
در دوربین های دنده عقب با نگهدارنده فنری نیز بایستی قسمت وسط سپر عقب با مته مخصوصی که در داخل بسته بندی قرار دارد سوراخ شود. و سپس سیمهای دوربین از پشت سپر عقب به داخل صندوق عقب دوربین هدایت و نصب گردد.
باید دقت کنید که دوربین به درستی نصب شود و بست های آن کاملا محکم شوند. پس از نصب فیزیکی دوربین نوبت به سیم کشی می رسد.

راهنمای نصب دوربین دنده عقب خودرو
یکی از انواع صفحه نمایش های خودرو برای نمایش نماس عقب خودرو مانیتورهای آینه ای خودرو می باشند.

سیم کشی برق دوربین دنده عقب

اساس کار کردن دوربین دنده عقب به این صورت است که کابل ارتباطی دوربین را به مانیتور داخل کابین متصل می کند. این دوربین باید به نحوی عمل کند که تنها در زمان قرارگیری خودرو در حالت دنده عقب عمل کند. بنابراین کابل مخصوصی جریان برق چراغ دنده عقب را به سوکت دوربین که در بالای پلاک یا سپر قرار گرفته است متصل می کند.
زمانی که چراغ های دنده عقب روشن شوند برق از چراغ به مانیتور منتقل شده و مانیتور را فعال می کند و امکان نمایش بخش عقب ماشین در مانیتور فراهم می شود.

ارتباط دوربین دنده عقب با صفحه نمایش

یک عدد کابل انتقال تصویر در بسته بندی دوربین های دنده عقب وجود دارد که بایستی این کابل را از قسمت مناسب عبور داده و به مانیتور وصل کنید. پس از گذراندن این مراحل با قراردادن خودرو در دنده عقب دوربین فعال شده و تصویر اجسام اطراف محیط عقب خودرو بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

نکات نگهداری خودرو

نگهداری از خودرو و نکات صحیح فنی یکی از دغدغه‌های اصلی مالکان خودرو می‌باشد؛ استفاده نادرست از اتومبیل سبب خراب شدن خودرو می‌شود به طور

ادامه مطلب »